59. Festmény- és műtárgyárverés

2018. december 8.

215 tétel
KORSÓ
181. tétel
KORSÓ
Zsolnay porcelánfajansz, öblös füles forma aranyozott, színesen festett virágmintás és áttört rátétes díszítéssel.
Jelzett: kékkel, Zsolnay Pécs TJM öttorony és benyomott PÉCS ZSOLNAY.
1800-as évek vége.
Magasság: 20 cm
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
182. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, színesen festett virág- és madármintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, Zsolnay Pécs TJM öttorony és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 699
1800-as évek vége.
Magasság: 29,5 cm
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
183. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, négy körmös lábú áttört peremű angyalfej figurális díszítésű tűziaranyozott tartórészben színesen festett virágmintás kaspó.
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony.
1800-as évek vége.
Méret: 23x16 cm
Kikiáltási ár: 130.000 Ft
184. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, ovális forma keresztül átívelő füllel, színesen festett virágmintás és áttört díszítéssel.
Jelzett: benyomott ZSOLNAY PÉCS MADE IN AUSTRIA HUNGARIA.
Fazonszám: 3853
1800-as évek vége.
Méret: 49x31 cm
Pereménél apró javításokkal.
Kikiáltási ár: 180.000 Ft
185. tétel
Zsolnay fehércserép, savmaratott felületén selymesfényű, márványozott színes zöld eozinmázakkal.
Jelzett: alján, alapmázzal megegyező színnel pecsétszerű domború márkajelzés, öttorony ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 5445
1900 körül.
Magasság: 24,5 cm
Kikiáltási ár: 90.000 Ft
186. tétel
Zsolnay fehércserép, savmaratott felületén márványozott labradorkék eozinmázakkal festve.
Jelzett: alján, eozinnal festett kerek pecsétszerű márkajelzés, öttorony ZSOLNAY PÉCS MADE IN HUNGARY és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 5356
1900 körül.
Magasság: 22 cm
Kikiáltási ár: 90.000 Ft
BEDUIN NŐ VIZESKORSÓVAL
187. tétel
BEDUIN NŐ VIZESKORSÓVAL
Zsolnay porcelánfigura, zöld eozinmázzal.
Jelzett: öttornyos márkajelzés, Zsolnay Pécs MADE IN HUNGARY és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Magasság: 29,5 cm
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
ART DECO VÁZA
188. tétel
ART DECO VÁZA
Porcelánfajansz, kék eozinmázzal.
Jelzett: máz alatt, BAJA CSIHALEK
1920 körül.
Magasság: 28,5 cm
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
NÉVJEGYTARTÓ
189. tétel
NÉVJEGYTARTÓ
Zsolnay porcelánfajansz, zöld eozinmázzal, ovális formájú tál két farkas figurával.
Jelzett: ZSOLNAY PÉCS öttorony és MADE IN HUNGARY.
Méret: 16x42x25 cm
Kikiáltási ár: 130.000 Ft
FÜLES VÁZA
190. tétel
FÜLES VÁZA
Royal Dux porcelánfajansz, kerek talpon álló füles forma aranyozott, két oldalán füle alatt emberfej figurális díszítéssel.
Jelzett: talpán rózsaszín háromszögben, Royal Dux Bohemia.
Fazonszám: 5446
Magasság: 47 cm
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
PADLÓVÁZA
191. tétel
PADLÓVÁZA
Kínai(?) porcelán, fehér alapon kék színű kézzel festett virág- és madármintás díszítéssel, négy körmös lábon álló áttört faragott díszítésű kerek márványbetétes asztalka alátéttel.
Jelzett: alján.
1900-as évek első fele.
Váza magassága: 92 cm
Asztalka magassága: 45 cm
Kikiáltási ár: 280.000 Ft
TANTALUSZ
192. tétel
TANTALUSZ
Réz és csontberakásos feketére pácolt fa ládika 4 db aranyozott csiszolt üvegbutellával, 18 db talpas aranyozott csiszolt üvegpohárkával és 2 db rejtett rekesszel.
Francia, 1800-as évek második fele.
Méret: 22,5x31,5x26 cm
1-2 darabon apró csorbulással.
Kikiáltási ár: 130.000 Ft
UTAZÓ ÓRA
193. tétel
UTAZÓ ÓRA
Sárgaréz tok tetején fogórésszel, csiszolt üveglapokkal, negyedütős naptáras svájci szerkezet zománcfestésű számlappal.
Számlap jelzett: CUENDET CONSTANT BUDAPEST
XIX. század második fele.
Méret: 17,5x9x8 cm
Oldalán az egyik üveglap repedt.
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
ASZTALI ÓRA
194. tétel
ASZTALI ÓRA
Tűziaranyozott spiáter tok alabástrom betéttel, felesütős működő szerkezet római számos számlappal, vadász és kutya figurális díszítéssel, ingával, kulccsal.
Számlap jelzett: MARJOT HOUDAN
Tokszám: 4698
Francia, 1900 körül.
Méret: 39,5x35,5x14 cm
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
FRANCIA ASZTALI ÓRA
195. tétel
FRANCIA ASZTALI ÓRA
Zománcozott oszlopos bronz tok, két oldalán porcelán női portrébetétekkel, számlap alatt és két oldalán a portrébetétek alatt barokk- és virágmintás díszítésű réz hátlappal.
Római számos zománcozott számlap, felesütős működő szerkezet porcelánbetétes ingával, kulccsal.
Francia, 1900-as évek eleje.
Méret: 52x26x15,5 cm
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
SZIVARTARTÓ
196. tétel
SZIVARTARTÓ
Diófa, 5 db kifordítható szivarkínálóval.
1900-as évek első fele.
Méret: 18,5x16x16 cm
Szép állapotban.
Kikiáltási ár: 18.000 Ft
ÉKSZERTARTÓ
197. tétel
ÉKSZERTARTÓ
Diófa, réz berakásos díszítéssel, kulcsos felhajtható tetővel, alsó részén 1 db fix, felette 4 db kihajtható ékszertartó résszel.
1800-as évek vége.
Méret: 17,5x26x15 cm
Szép állapotban.
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
LEVÉLTARTÓ LÁDIKA
198. tétel
LEVÉLTARTÓ LÁDIKA
Cseresznyefa, duplarekeszes szögletes láda forma zsanéros nyitódású tetővel, négy oldalán női és férfi portré díszítéssel.
Méret: 23,5x41,5x28 cm
Szép állapotban.
Kikiáltási ár: 24.000 Ft
ÉKSZERES SZEKRÉNYKE
199. tétel
ÉKSZERES SZEKRÉNYKE
Diófa, négy barokk lábon álló nyújtott négyszögletes forma, négy oldalán nyitható ajtókkal, belül tükrös polcokkal.
Bécsi barokk stílus.
Méret: 50x29,5x29,5 cm
Szép állapotban.
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
ZSÚRASZTAL
200. tétel
ZSÚRASZTAL
Négy lábon álló összecsukható bambusz tartórész, 2 db levehető madár- és virágmintás díszítésű porcelánfajansz betétes füles tálcával.
Méret: 79x70x44,5 cm
Szép állapotban.
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
215 tétel
© 2015 - 2019 Villás Galéria Villás Galéria - Minden jog fenntartva Adatvédelmi tájékoztató