56. Festmény- és műtárgyárverés

2017. december 9.

229 tétel
DÍSZKANCSÓ PÁRBAN
201. tétel
DÍSZKANCSÓ PÁRBAN
Fischer porcelánfajansz, színesen festett virágmintás és brokátarany díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, FISCHER J. BUDAPEST és benyomott Fischer J. Budapest.
Fazonszám: 315
1800-as évek vége.
Magasság: 21,5 cm
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
202. tétel
Fischer porcelánfajansz, színesen festett virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, Fischer J. Budapest és benyomott Fischer J. Budapest.
Fazonszám: 320
1800-as évek vége.
Magasság: 37 cm
Kikiáltási ár: 130.000 Ft
POSZTAMENS
203. tétel
POSZTAMENS
Porcelánfajansz, színesen festett növényi és virágmintás díszítéssel, hatszögletes tartórésszel.
Osztrák, 1900-as évek eleje.
Magasság: 95 cm
Tartórész mérete: 28x28 cm
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
204. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, négy lábon álló kerek forma tetővel, színesen festett áttört rózsa- és levélmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony MADE IN HUNGARIA és benyomott MADE IN AUSTRIA-HUNGARIA ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 3586
1800-as évek vége.
Méret: 14,5x11,5 cm
Kikiáltási ár: 22.000 Ft
DÍSZVÁZA
205. tétel
DÍSZVÁZA
Zsolnay porcelánfajansz, gerezdes kecses forma színesen festett perzsa mintás és áttört rátétes díszítésekkel.
Jelzett: máz alatt kékkel, Zsolnay Pécs TJM öttorony és benyomott Zsolnay Pécs.
Fazonszám: 1162
1800-as évek vége.
Magasság: 28 cm
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
KÍNÁLÓ
206. tétel
KÍNÁLÓ
Zsolnay porcelánfajansz, kagylós forma áttört peremmel és színesen festett virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, Zsolnay Pécs TJM öttorony MADE IN HUNGARIA és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 3853
1800-as évek vége.
Méret: 9x38x30 cm
Kikiáltási ár: 120.000 Ft
DÍSZTÁNYÉR
207. tétel
DÍSZTÁNYÉR
Zsolnay porcelánfajansz, kerek karéjos forma színesen festett virágmintás és áttört díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 3775
1800-as évek vége.
Átmérő: 39 cm
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
208. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, színesen festett virágmintás, négy sarkán áttört díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, Zsolnay Pécs TJM öttorony és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 1210
1880 körül.
Méret: 10x24x24 cm
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
VIRÁGTARTÓ
209. tétel
VIRÁGTARTÓ
Zsolnay porcelánfajansz, négy barokk lábon álló áttört test színesen festett barokk- és virágmintás díszítéssel.
Jelzett: barnával, öttorony Made in Hungaria és benyomott Made in Hungaria Zsolnay Pécs.
1800-as évek vége.
Méret: 31,5x34 cm
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
DÍSZKOSÁR
210. tétel
DÍSZKOSÁR
Zsolnay porcelánfajansz, ovális áttört forma keresztül átívelő füllel, domború színes virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt barnával, öttorony, benyomott ZSOLNAY PÉCS és MADE IN AUSTRIA-HUNGARIA.
Fazonszám: 4095
1800-as évek vége.
Méret: 22,5x32x21 cm
Kikiáltási ár: 220.000 Ft
FÜLES VÁZA
211. tétel
FÜLES VÁZA
Zsolnay porcelánfajansz, színesen festett virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, Zsolnay Pécs TJM öttorony.
1800-as évek vége.
Magasság: 44 cm
Egyik fülén kisebb javítással.
Kikiáltási ár: 240.000 Ft
212. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, kerek öblös forma hosszú nyújtott nyakrésszel, színesen festett és aranyozott perzsa mintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, Zsolnay Pécs TJM öttorony és benyomott Z. W. Pécs.
Fazonszám: 677
1880 körül.
Magasság: 68 cm
Száj pereménél apró javítással.
Kikiáltási ár: 280.000 Ft
KOVÁCS MARGIT (1902-1976) - Kórus (3 db)
213. tétel
Festett mázas cserép.
Jelezve: ruhájukon, KM
Magasság: 13,5 cm
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
SZIKRAFOGÓ
214. tétel
SZIKRAFOGÓ
Réz tűzaranyozva, barokkmintás díszítésű tartóban áttört legyező formájú összecsukható szikrafogó rész.
1800-as évek második fele.
Méret: 65,5x99 cm
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
ÚJSÁGTARTÓ
215. tétel
ÚJSÁGTARTÓ
Thonet, Bécs, gőzölt, hajlított bükkfa.
1910 körül.
Méret: 54,5x52x34 cm
Kikiáltási ár: 36.000 Ft
SZIVARTARTÓ DOBOZ
216. tétel
SZIVARTARTÓ DOBOZ
Hársfa, dúsan faragott növényi és virágmintás díszítéssel, felnyitható tetővel, két ajtóval, fiókkal.
Ajtajában és belső részén szivartartó gyűrűkkel.
Méret: 20,5x24x18 cm
Kikiáltási ár: 32.000 Ft
ASZTALI ÓRA
217. tétel
ASZTALI ÓRA
Négyoszlopos feketére pácolt fa tok, oszlopokon bronz díszítésekkel.
Római számos számlap, nyolcnapos felesütős működő szerkezet ingával, kulccsal, eredeti üvegbúrával.
Számlap jelzett.
Tokszám: 4064
Francia, 1900 körül.
Méret: 65x31x21 cm
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
FRANCIA ASZTALI ÓRA
218. tétel
FRANCIA ASZTALI ÓRA
Zománcozott oszlopos bronz tok, két oldalán porcelán női portrébetétekkel, számlap alatt és két oldalán a portrébetétek alatt barokk- és virágmintás díszítésű réz hátlappal.
Római számos zománcozott számlappal.
Felesütős működő szerkezet porcelánbetétes ingával, kulccsal.
Francia, 1900-as évek eleje.
Méret: 52x26x15,5 cm
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
POSZTAMENS
219. tétel
POSZTAMENS
Fenyő alapon diófa borítással, alul és felül 1-1 fiókkal, rézveretekkel.
Art deco stílus.
1900-as évek első fele.
Méret: 107x59x30 cm
Kikiáltási ár: 26.000 Ft
POSZTAMENS
220. tétel
POSZTAMENS
Diófa, négyszögletes talpon álló nyújtott kecses forma, négy oldalán faragott rátétes díszítéssel.
Méret: 125x25x25 cm
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
229 tétel
© 2015 - 2018 Villás Galéria Villás Galéria - Minden jog fenntartva