58. Festmény- és műtárgyárverés

2018. október 6.

199 tétel
KÍNÁLÓ
162. tétel
KÍNÁLÓ
Ezüstök
Ezüst, három gömblábon álló kerek karéjos forma, egész felületén matlézott díszítéssel.
Dianás jelzéssel, K. A. mesterjeggyel.
Átmérő: 28,5 cm
Súly: 584 g
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
TÁLCA
163. tétel
TÁLCA
Ezüstök
Ezüst, ovális forma öntött bordűrös peremmel.
Dianás jelzéssel, T. GY. mesterjeggyel.
Méret: 39x26 cm
Súly: 435 g
Kikiáltási ár: 48.000 Ft
TALPAS KÍNÁLÓ
164. tétel
TALPAS KÍNÁLÓ
Ezüstök
Ezüst, kerek talpon álló gerezdes forma eredeti csiszolt üvegbetéttel.
Dianás jelzéssel, B. K. mesterjeggyel.
Méret: 17x20 cm
Nettó súly: 453 g
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
KÁVÉSKANÁL CUKORFOGÓVAL
165. tétel
KÁVÉSKANÁL CUKORFOGÓVAL
Ezüstök
Ezüst, 6 db kávéskanál cukorfogóval.
Pesti Dianás jelzéssel, B. L. mesterjeggyel (1867-1937).
Súly: 100 g
Díszdobozban.
Kikiáltási ár: 14.000 Ft
DÍSZSERLEG
166. tétel
DÍSZSERLEG
Ezüstök
Ezüst, kerek talpas forma tetővel, barokkmintás és üres monogrampajzs díszítéssel.
Behozatali jellel.
Magasság: 29,5 cm
Súly: 345 g
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
TALPAS KÍNÁLÓ
167. tétel
TALPAS KÍNÁLÓ
Ezüstök
Ezüst, kerek talpú levélmintás díszítésű tagolt tartórész eredeti kétrétegű fodros rózsaszínű női arcképes és barokkmintás díszítésű üvegtállal.
Bécsi Dianás jelzéssel, J. C. K. (Joseph Carl Klinkosch) mesterjeggyel (1872-1922).
Méret: 28x25x27 cm
Nettó súly: 462 g
Kikiáltási ár: 120.000 Ft
KAROS GYERTYATARTÓ
168. tétel
KAROS GYERTYATARTÓ
Ezüstök
Ezüst, kerek talpon álló négykaros tagolt szár.
Bécsi Dianás jelzéssel, Reeiner mesterjeggyel (1872-1922).
Magasság: 49 cm
Súly: 1106 g
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
169. tétel
Fischer porcelánfajansz, színesen festett és aranyozott pillangós, növényi és virágmintás díszítéssel.
Jelzett: benyomott FISCHER I. BUDAPEST.
Fazonszám: 532
1800-as évek vége.
Magasság: 37 cm
Talpán apró javítással.
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
170. tétel
Fischer porcelánfajansz, ovális talpon álló kecses forma színesen festett virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, FISCHER J. BUDAPEST.
1800-as évek vége.
Magasság: 38,5 cm
Kikiáltási ár: 60.000 Ft
171. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, színesen festett virág- és madármintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, Zsolnay Pécs TJM öttorony.
1800-as évek vége.
Magasság: 20 cm
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
KORSÓ
172. tétel
KORSÓ
Zsolnay porcelánfajansz, színesen festett virágmintás díszítéssel.
1800-as évek vége.
Magasság: 26 cm
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
KÍNÁLÓ
173. tétel
KÍNÁLÓ
Zsolnay porcelánfajansz, nyújtott áttört ovális forma , kívül-belül színesen festett aranyozott és virágmintás, külső részén áttört díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony és benyomott ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 1764
1800-as évek vége.
Méret: 11,5x25x11 cm
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
174. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, kerek forma áttört peremmel, aranyozott és színesen festett virágmintás, oldalán duplafalú áttört díszítéssel.
Fazonszám: 1064
1800-as évek vége.
Méret: 18x21 cm
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
VÁZA PÁR
175. tétel
VÁZA PÁR
Zsolnay porcelánfajansz, kerek áttört talpon álló kecses forma karéjos áttört peremmel, színesen festett és aranyozott virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, öttorony.
Fazonszám: 2231
1800-as évek vége.
Magasság: 14,5 cm
Kikiáltási ár: 46.000 Ft
FALI DÍSZTÁNYÉR
176. tétel
FALI DÍSZTÁNYÉR
Zsolnay porcelánfajansz, kerek karéjos forma áttört és színesen festett virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt barnával, MADE IN HUNGARY öttorony és benyomott MADE IN AUSTRIA HUNGARIA ZSOLNAY PÉCS.
Fazonszám: 3775
1800-as évek vége.
Átmérő: 31 cm
Peremén apró javítással.
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
FÜLES VÁZA PÁR
177. tétel
FÜLES VÁZA PÁR
Zsolnay porcelánfajansz, testen színesen festett virágmintás, fülein áttört díszítéssel.
Jelzett: máz alatt barnával, öttorony és benyomott Made in Austria-Hungaria Zsolnay Pécs.
Fazonszám: 3394
Magasság: 23 cm
Egyik fülén javítással.
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
VÁZA PÁR
178. tétel
VÁZA PÁR
Zsolnay porcelánfajansz, kerek talpon álló nyújtott kecses forma aranyozott és színesen festett virágmintás díszítéssel.
Jelzett: benyomott ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony.
Fazonszám: 3088
1800-as évek vége.
Magasság: 32,5 cm
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
FALI DÍSZTÁNYÉR
179. tétel
FALI DÍSZTÁNYÉR
Zsolnay porcelánfajansz, kerek forma peremén áttört, ún. halhólyag mintával, közepén magas tűzű színesen festett virágmintás díszítéssel.
Fazonszám: 3003
1800-as évek vége.
Átmérő: 47 cm
Kikiáltási ár: 220.000 Ft
180. tétel
Zsolnay porcelánfajansz, színesen festett, aranyozott, virágmintás és áttört díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony és benyomott ZSOLNAY PÉCS TJM öttorony.
Fazonszám: 3835
1800-as évek vége.
Méret: 23,5x26,5 cm
Kikiáltási ár: 190.000 Ft
POSZTAMENS KASPÓVAL
181. tétel
POSZTAMENS KASPÓVAL
Színesen festett porcelánfajansz, szecessziós virág- és levélmintás díszítéssel.
Osztrák, 1900-as évek eleje.
Posztamens magassága: 75 cm
Kaspó mérete: 25,5x37 cm
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
199 tétel
© 2015 - 2018 Villás Galéria Villás Galéria - Minden jog fenntartva Adatvédelmi tájékoztató