0. VILLÁS ADRIENN KAMARAÁRVERÉS

2019. december 9.

253 tétel
VADÁSZ FIÚ NYUSZIVAL
101. tétel
VADÁSZ FIÚ NYUSZIVAL
Herendi porcelánfigura.
Magasság: 12 cm
Kikiáltási ár: 11.000 Ft
KÍNAI FIGURA
102. tétel
KÍNAI FIGURA
Herendi porcelán.
Magasság: 8,5 cm
Kikiáltási ár: 4.200 Ft
KIS HŐS
103. tétel
KIS HŐS
Herendi porcelánfigura.
Magasság: 13 cm
Kikiáltási ár: 11.000 Ft
ELEFÁNT
104. tétel
ELEFÁNT
Herendi porcelánfigura.
Méret: 9x8,5x5,5 cm
Kikiáltási ár: 5.000 Ft
LIBA
105. tétel
LIBA
Herendi porcelánfigura.
Magasság: 10,5 cm
Kikiáltási ár: 2.800 Ft
LÉDA A HATTYÚVAL
106. tétel
LÉDA A HATTYÚVAL
Herendi porcelánfigura.
Magasság: 10 cm
Kikiáltási ár: 1.800 Ft
BOLOND ISTÓK
107. tétel
BOLOND ISTÓK
Herendi porcelánfigura.
Szignált: Hanzély
Magasság: 31 cm
Kikiáltási ár: 42.000 Ft
FÁTYOLTÁNC
108. tétel
FÁTYOLTÁNC
Herendi porcelánfigura.
Magasság: 23 cm
Kikiáltási ár: 9.000 Ft
KISFIÚ
109. tétel
KISFIÚ
Herendi porcelánfigura.
Magasság: 18,5 cm
Kikiáltási ár: 3.800 Ft
HADIK HUSZÁR
110. tétel
HADIK HUSZÁR
Herendi porcelánfigura.
Magasság: 40 cm
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
TÉGELY
111. tétel
TÉGELY
Hollóházi porcelán, Szász Endre által tervezett díszítéssel.
Méret: 5,5x6 cm
Kikiáltási ár: 1.200 Ft
112. tétel
1986-os First Hungarian Grand Prix-re készült számozott példány, Nr: 161/3000.
Magasság: 20 cm
Kikiáltási ár: 4.800 Ft
113. tétel
Hollóházi porcelán, Románc kollekció, tölcséres forma, aranyozott és Korintosz díszítéssel.
Magasság: 21 cm
Kikiáltási ár: 5.500 Ft
114. tétel
Hollóházi porcelán, kerek forma tetővel, Jurcsák László által tervezett díszítéssel.
Átmérő: 18 cm
Kikiáltási ár: 1.800 Ft
KÁVÉSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
115. tétel
KÁVÉSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
Láng M. porcelánfajansz, színesen festett növényi és virágmintás díszítéssel.
Jelzett: alján, LÁNG M. BUDAPEST
Kikiáltási ár: 4.200 Ft
KÁVÉSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
116. tétel
KÁVÉSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
Zsolnay porcelánfajansz, zöld virágmintás díszítéssel.
Jelzett: alján máz alatt zölddel, öttorony ZSOLNAY PÉCS és benyomott ZSOLNAY.
1800-as évek második fele.
Fülrészén apró sérüléssel.
Kikiáltási ár: 3.200 Ft
KÁVÉSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
117. tétel
KÁVÉSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
Fischer porcelánfajansz, színesen festett virágmintás díszítéssel.
Jelzett: alján, FISCHER J. BUDAPEST EMMA
1800-as évek második fele.
Kikiáltási ár: 5.500 Ft
TALPAS SÜTEMÉNYES TÁL
118. tétel
TALPAS SÜTEMÉNYES TÁL
Angol porcelánfajansz, piros növényi mintás díszítéssel.
Jelzett: benyomott COPELAND.
Fazonszám: 90
1900-as évek első fele.
Méret: 11,5x24,5 cm
Kikiáltási ár: 7.500 Ft
TALPAS BONBONTARTÓ
119. tétel
TALPAS BONBONTARTÓ
Victoria porcelán, kerek karéjos talpon álló tál, aranyozott és virágmintás díszítéssel.
1900-as évek.
Méret: 14x18 cm
Kikiáltási ár: 2.800 Ft
VÁZA PÁR
120. tétel
VÁZA PÁR
Hollóházi porcelán, kék alapon aranyozott és romantikus jelenetes díszítéssel.
1900-as évek első fele.
Magasság: 16,5 cm
Kikiáltási ár: 5.000 Ft
121. tétel
Német, Echt Kobalt porcelán, kék virágmintás díszítéssel.
1900-as évek.
Átmérő: 20 cm
Kikiáltási ár: 1.800 Ft
TEÁSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
122. tétel
TEÁSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
Német, Jlmenau porcelán, színesen festett aranyozott és romantikus jelenetes díszítéssel.
1900-as évek.
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
KÁVÉSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
123. tétel
KÁVÉSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
Porcelán, csészén és tányéron életképes jelenettel díszítve.
1900-as évek.
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
TEÁSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
124. tétel
TEÁSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
Herendi porcelán, karéjos forma, virágmintás díszítéssel.
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
KÍNÁLÓ
125. tétel
KÍNÁLÓ
Porcelán, három osztott rész középen fogórésszel, aranyozott és virágmintás díszítéssel.
Átmérő: 27 cm
Kikiáltási ár: 1.600 Ft
KÍNÁLÓ
126. tétel
KÍNÁLÓ
Hollóházi porcelán, szögletes forma, virágmintás és aranyozott díszítéssel.
1900-as évek.
Méret: 5x30x30 cm
Kikiáltási ár: 3.600 Ft
ÉKSZERTARTÓ DOBOZ
127. tétel
ÉKSZERTARTÓ DOBOZ
Cseh, Pirken Hammer porcelán, szögletes forma tetővel, belsejében és tetején kívül-belül romantikus jelenettel és dúsan aranyozott díszítéssel.
1900-as évek körül.
Méret: 6,5x14,5x12 cm
Kikiáltási ár: 5.500 Ft
128. tétel
Hollóházi porcelán, barokk füles forma, virágmintás és aranyozott díszítéssel.
Magasság: 35,5 cm
Kikiáltási ár: 6.500 Ft
MOGYORÓS TÁLKA
129. tétel
MOGYORÓS TÁLKA
Porcelán, kerek karéjos áttört forma aranyozott virágmintás díszítéssel.
Festette: Almási Lenke
1900-as évek.
Átmérő: 15,5 cm
Kikiáltási ár: 1.400 Ft
HAMUZÓ
130. tétel
HAMUZÓ
Hollóházi porcelán, szögletes forma, dúsan aranyozva.
Faragó Miklós kollekció, Tavasz.
1900-as évek második fele.
Méret: 3,5x16,5 cm
Kikiáltási ár: 3.800 Ft
BONBONIER
131. tétel
BONBONIER
Hollóházi porcelán, ovális forma, dúsan aranyozva.
Faragó Miklós kollekció, Ősz.
1900-as évek második fele.
Méret: 6x15x10 cm
Kikiáltási ár: 5.500 Ft
132. tétel
Hollóházi porcelán, nyújtott lekerekített szögletes forma, dúsan aranyozva.
1900-as évek második fele.
Magasság: 35 cm
Kikiáltási ár: 16.000 Ft
KOMPÓTOS KÉSZLET
133. tétel
KOMPÓTOS KÉSZLET
Zsolnay porcelán, 8 személyes, 9 db-os, aranyozott díszítéssel.
1900-as évek.
Kikiáltási ár: 6.500 Ft
GYERTYATARTÓ
134. tétel
GYERTYATARTÓ
Zsolnay porcelán, kék és aranyozott díszítéssel.
Magasság: 26,5 cm
Kikiáltási ár: 1.500 Ft
SÜTEMÉNYES KÉSZLET
135. tétel
SÜTEMÉNYES KÉSZLET
1900 körül.
Kikiáltási ár: 6.500 Ft
TEÁSKÉSZLET
136. tétel
TEÁSKÉSZLET
Zsolnay porcelán, 6 személyes, 15 db-os, kék és aranyozott díszítéssel.
1900 körül.
Kikiáltási ár: 6.500 Ft
KÍNÁLÓ
137. tétel
KÍNÁLÓ
Német, Echt Kobalt porcelán, kerek forma, kék alapon dúsan aranyozott virágmintás díszítéssel.
1900-as évek.
Átmérő: 28 cm
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
MOGYORÓS KÉSZLET
138. tétel
MOGYORÓS KÉSZLET
Porcelán, 6 személyes, 7 db-os, kék és aranyozott peremmel, közepén gyümölcsmintás díszítéssel.
1900-as évek.
Kikiáltási ár: 1.800 Ft
139. tétel
Német, Echt Kobalt porcelán, kék alapon dúsan aranyozott virágmintás díszítéssel.
1900-as évek.
Átmérő: 23,5 cm
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
ÉTKÉSZLET
140. tétel
ÉTKÉSZLET
Bavaria porcelán, 11 személyes, 48 db-os, 22 db lapostányér, 11 db mélytányér, 11 db süteményes tányér, 4 db kiegészítő, aranyozott és virágmintás díszítéssel.
1900-as évek.
Kikiáltási ár: 12.000 Ft
BETKI N JELZÉSSEL - Ülő női akt
141. tétel
Terrakotta szobor.
Jelzett: alján, Betki N. 1958.
Magasság: 32 cm
Kikiáltási ár: 5.500 Ft
TÓTH VALÉRIA (1943- ) - Fekvő lány
142. tétel
Terrakotta szobor.
Jelzett: talpán, Tóth Valéria.
Méret: 21x36x20 cm
Kikiáltási ár: 9.500 Ft
DABÓCZI MIHÁLY (1905-1980) - Éneklő lányok
143. tétel
Terrakotta kisplasztika.
Jelzett: talapzaton hátul, Dabóczi
Méret: 29x13 cm
Kikiáltási ár: 8.000 Ft
KISFALUDI STRÓBL ZSIGMOND (1884-1975) - Fürdőző
144. tétel
Terrakotta szobor.
Jelzett: hátul, Kisfaludi Strobl
Magasság: 33,5 cm
Kikiáltási ár: 26.000 Ft
GYŐRBÍRÓ ENIKŐ (1932-1999) - Kalapos lány
145. tétel
Festett kerámia.
Jelzett: belül, Gy. E.
Magasság: 19 cm
Kikiáltási ár: 3.600 Ft
KOVÁCS ÉVA (1938-2017) - Angyalka
146. tétel
Könyvek
Kerámia.
Jelzett: ruháján hátul, K. É.
Magasság: 9 cm
Kikiáltási ár: 5.500 Ft
GYŐRBÍRÓ ENIKŐ (1932-1999) - Hölgy virágcsokorral
147. tétel
Festett kerámia.
Jelzett: belül, Gy E.
Magasság: 17 cm
Kikiáltási ár: 7.000 Ft
KOVÁCS ÉVA (1938-2017) - Lány virággal
148. tétel
Kerámia.
Jelzett: ruháján hátul, KÉ
Magasság: 44 cm
Kikiáltási ár: 22.000 Ft
KOVÁCS ÉVA (1938-2017) - Anya gyermekével
149. tétel
Kerámia.
Jelzett: ruháján hátul, KOVÁCS ÉVA
Magasság: 28 cm
Kikiáltási ár: 16.000 Ft
KISS ROÓZ ILONA (1920-2010) - Három királyok
150. tétel
Festett, égetett kerámia.
Jelzett: hátul, Kiss Roóz
Méret: 25,5x22 cm
Kikiáltási ár: 15.000 Ft
253 tétel