10. VILLÁS ADRIENN KAMARAÁRVERÉS

2020. december 7.

234 tétel
GAÁL DOMOKOS  (1940-2009) - Keresztúr
1. tétel
60x80 cm, olaj, farost
jel. j. l. Gaál D.
Kikiáltási ár: 24.000 Ft
FÉLEGYHÁZI LÁSZLÓ  (1907-1986) - Csendélet ablakban
2. tétel
70x50 cm, pasztell, papír
jel. j. l. félegyházi 972.
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
BÖHM LIPÓT  (1916-1995) - Virágcsendélet kék vázában
3. tétel
60x80 cm, pasztell, papír
jel. j. l. POLDI
Kikiáltási ár: 34.000 Ft
DOBROVITS FERENC  (1941-1988) - Flamingó virágcsendélet
4. tétel
81x50 cm, olaj, farost
jel. b. l. Dobrovits
Kikiáltási ár: 22.000 Ft
MD. JELZÉSSEL  (1930-40-es évek) - Isztambul
5. tétel
35,5x45,5 cm, olaj, vászon
jel. k. l. MD.
Kikiáltási ár: 22.000 Ft
HERMAN LIPÓT  (1884-1972) - Fürdőzők
6. tétel
30x40 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Herman Lipót
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
NYÁRÁDY GULYÁS JENŐ  (1920-1970) - Utcarészlet
7. tétel
25,5x39 cm, olaj, karton
jel. j. l. Nyárády J.
Kikiáltási ár: 60.000 Ft
DARVASSY ISTVÁN  (1888-1960) - Alföldi táj
8. tétel
45,5x55,5 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Darvassy
Kikiáltási ár: 26.000 Ft
BASCH ÁRPÁD  (1873-1944) - Vízparti táj
9. tétel
40x50 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Basch Árpád 1933
Kikiáltási ár: 32.000 Ft
UGOCSAI LÁSZLÓ  (1944- ) - Alkonyat a pusztán
10. tétel
30x50 cm, olaj, farost
jel. j. l. Ugocsai
Kikiáltási ár: 14.000 Ft
HÓDI GÉZA  (1881-1942) - Lovasszán
11. tétel
59x80 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Hódi G.
Kikiáltási ár: 34.000 Ft
ZELLER MIHÁLY  (1859-1915) - Kukoricafosztás
12. tétel
67x90 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Zeller M
Kikiáltási ár: 48.000 Ft
BUKA KÁROLY  (XX. század) - Téli utca lovasszánnal
13. tétel
69x90 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Buka
Kikiáltási ár: 28.000 Ft
ALBERTH FERENC  (1883-1959) - Legelésző nyáj
14. tétel
60x80 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Alberth F.
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
17-18. SZÁZADI MAGYAR FESTŐ 	- Török és magyar nemesek a török hódoltság idején
15. tétel
50x71 cm, olaj, vászon
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
BRUCK MIKSA  (1863-1920) - Enteriőr
16. tétel
50x35 cm, olaj, fa
jel. b. l. Bruck Miksa
Kikiáltási ár: 26.000 Ft
KÁSSA GÁBOR  (1893-1961) - Boldog Margitot a Nyulak-szigetére viszik
17. tétel
85x120 cm, vegyestechnika, karton
jel. b. l. – Kássa Gábor 1938. –
Ho. kiállítási címke: Nemzeti Szalon Művészeti Egyesület.
A kiállítás megnevezése: Magyar Akvarell és Pasztellfestők Egyesülete (Budapest, 1942. dec. 20. – 1943. jan. 3.), 91. tétel
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
SZENDY ARISZTID  (1903-1972) - Pipázó férfi
18. tétel
49x30,5 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Szendy Arisztid
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
KESZEGI HORVÁTH LÁSZLÓ (XX. század) - Erdőbelső patakkal
19. tétel
60x80 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Keszegi H. L.
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
MÁRK LAJOS  (1867-1940) - Hölgy enteriőrben
20. tétel
60,5x50,5 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Márk
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
234 tétel