14. VILLÁS ADRIENN KAMARAÁRVERÉS

2022. december 5.

226 tétel
KÁVÉSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
100. tétel
KÁVÉSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
Meisseni porcelán, dúsan aranyozott díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel.
Kikiáltási ár: 3.200 Ft
TOJÁSTARTÓ PÁRBAN
101. tétel
TOJÁSTARTÓ PÁRBAN
Csehszlovák porcelán, talpas kerek forma színesen festett rózsamintás díszítéssel.
1900-as évek.
Magasság: 6,5 cm
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
BONBONTARTÓ VÁZÁVAL
102. tétel
BONBONTARTÓ VÁZÁVAL
Porcelán, irizáló lila alapon virágmintás és dúsan aranyozott díszítéssel.
1900-as évek.
Váza magassága: 19,5 cm
Bonbontartó mérete: 12,5x15x14 cm
Kikiáltási ár: 3.200 Ft
103. tétel
Hollóházi porcelán, tojás forma tetővel, aranyozott és színesen festett húsvéti dekorral.
Méret: 9x15x10,5 cm
Kikiáltási ár: 2.800 Ft
ASZTALI ÓRA
104. tétel
ASZTALI ÓRA
Hollóházi porcelán, négy lábon álló kecses forma aranyozott, színesen festett és stilizált rózsamintás díszítéssel.
Barokk stílus.
Méret: 24,5x14,5x7,5 cm
Virágszirmokon apró csorbulásokkal.
Kikiáltási ár: 3.600 Ft
SÜTEMÉNYES KÍNÁLÓ
105. tétel
SÜTEMÉNYES KÍNÁLÓ
Hollóházi porcelán, két szintes, aranyozott és virágmintás díszítéssel.
Méret: 33x25,5 cm
Kikiáltási ár: 6.000 Ft
106. tétel
Porcelán, szögletes talpon álló henger forma bikafej figurális fogórésszel, tájképes és dúsan aranyozott díszítéssel.
Jelzett: R. B. kétkardos jelzéssel.
XX. század.
Magasság: 20 cm
Kikiáltási ár: 12.000 Ft
DÍSZTÁNYÉR
107. tétel
DÍSZTÁNYÉR
Hollóházi porcelán, Faragó Miklós kollekció, Tavasz.
Limitált kiadás, No: 1999/1029
Átmérő: 31 cm
Kikiáltási ár: 11.000 Ft
DÍSZTÁNYÉR
108. tétel
DÍSZTÁNYÉR
Hollóházi porcelán, Faragó Miklós kollekció, Ősz.
Limitált kiadás, No: 1999/1206
Átmérő: 31 cm
Kikiáltási ár: 11.000 Ft
TÉGELY
109. tétel
TÉGELY
Hollóházi porcelán, kerek forma tetővel, Szász Endre által tervezett díszítéssel (részlet a Napfény című alkotásából).
Méret: 9x9 cm
Kikiáltási ár: 5.500 Ft
BONBONIER
110. tétel
BONBONIER
Hollóházi porcelán, nyújtott szögletes forma tetővel, Szász Endre által tervezett díszítéssel.
Méret: 4x13,5x9 cm
Kikiáltási ár: 2.800 Ft
TÉGELY
111. tétel
TÉGELY
Hollóházi porcelán, kerek forma tetővel, Szász Endre által tervezett díszítéssel.
Magasság: 5,5 cm
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
TÉGELY
112. tétel
TÉGELY
Méret: 9x9 cm
Kikiáltási ár: 5.500 Ft
113. tétel
Hollóházi porcelán, Szász Endre által tervezett díszítéssel.
Magasság: 30,5 cm
Kikiáltási ár: 12.000 Ft
114. tétel
Hollóházi porcelán, Jurcsák László által tervezett díszítéssel.
Magasság: 24,5 cm
Kikiáltási ár: 12.000 Ft
115. tétel
Magasság: 26 cm
Kikiáltási ár: 9.000 Ft
DÍSZTÁNYÉR
116. tétel
DÍSZTÁNYÉR
Átmérő: 25 cm
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
FALIKÉP
117. tétel
FALIKÉP
Hollóházi porcelán bőr keretben, Szász Endre által tervezett díszítéssel.
Jelzett: jobbra lent, Szász E és b. l. 103/500
Porcelán mérete: 11,5x17 cm
Kikiáltási ár: 4.800 Ft
DÍSZTÁNYÉR
118. tétel
DÍSZTÁNYÉR
Átmérő: 25 cm
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
ÉKSZERTARTÓ
119. tétel
ÉKSZERTARTÓ
Méret: 4x9x7,5 cm
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
TÁLKA
120. tétel
TÁLKA
Hollóházi porcelán, lekerekített szögletes forma Szász Endre által tervezett díszítéssel.
Méret: 12x14,5 cm
Kikiáltási ár: 1.100 Ft
TÁLKA
121. tétel
TÁLKA
Méret: 14x12,5 cm
Kikiáltási ár: 1.100 Ft
ÉKSZERTARTÓ
122. tétel
ÉKSZERTARTÓ
Méret: 4x9x7,5 cm
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
123. tétel
Hollóházi porcelán, barokk füles forma kék alapon virágmintás és aranyozott díszítéssel.
Magasság: 35 cm
Kikiáltási ár: 6.500 Ft
124. tétel
Hollóházi porcelán, füles forma virágmintás és aranyozott díszítéssel.
Magasság: 41,5 cm
Kikiáltási ár: 5.500 Ft
FÜLES VÁZA TETŐVEL
125. tétel
FÜLES VÁZA TETŐVEL
Porcelán, dúsan aranyozott és kínai motívumos díszítéssel.
1900-as évek.
Magasság: 40,5 cm
Tető belsején apró csorbulás.
Kikiáltási ár: 5.500 Ft
CSENGŐ
126. tétel
CSENGŐ
Német, Echt Kobalt porcelán, kék virágmintás díszítéssel.
Magasság: 12,5 cm
Kikiáltási ár: 1.500 Ft
VÁZA TETŐVEL
127. tétel
VÁZA TETŐVEL
1900-as évek.
Magasság: 24 cm
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
128. tétel
Német, Echt Kobalt porcelán, kerek forma tetővel, kék virágmintás díszítéssel.
1900-as évek.
Méret: 12,5x15 cm
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
KÍNÁLÓ
129. tétel
KÍNÁLÓ
1900-as évek.
Átmérő: 28 cm
Kikiáltási ár: 2.200 Ft
FÜLES KÍNÁLÓ
130. tétel
FÜLES KÍNÁLÓ
Meisseni porcelán, osztott karéjos forma középen füllel, kék virágmintás díszítéssel.
Jelzett: máz alatt kékkel, két kardos jelzés.
1800-as évek vége.
Méret: 12x27,5x23,5 cm
Kikiáltási ár: 18.000 Ft
KÍNÁLÓ TÁL
131. tétel
KÍNÁLÓ TÁL
Hollóházi porcelán, négyszögletes forma aranyozott és színesen festett barokk- és virágmintás díszítéssel.
Méret: 25x24 cm
Kikiáltási ár: 2.800 Ft
KÍNÁLÓ
132. tétel
KÍNÁLÓ
Hollóházi porcelán, szögletes forma virágmintás és aranyozott díszítéssel.
1900-as évek.
Méret: 30x30 cm
Kikiáltási ár: 3.600 Ft
KÍNÁLÓ
133. tétel
KÍNÁLÓ
Német, Echt Kobalt porcelán, három osztott rész középen fogórésszel, aranyozott és virágmintás díszítéssel.
Átmérő: 25 cm
Kikiáltási ár: 1.600 Ft
DESSZERTES KÉSZLET
134. tétel
DESSZERTES KÉSZLET
Hollóházi porcelán, 6 személyes, 7 db-os, aranyozott és színesen festett virág- és lepkemintás díszítéssel.
Kikiáltási ár: 8.500 Ft
TEÁSKÉSZLET
135. tétel
TEÁSKÉSZLET
Porcelán, tejkiöntő, cukortartó, 4 db csésze tányérral.
Egy csésze alján apró csorbulással.
Kikiáltási ár: 7.500 Ft
SÜTEMÉNYES KÉSZLET
136. tétel
SÜTEMÉNYES KÉSZLET
Czechoslovakia porcelán, 12 személyes, 13 db-os, középen romantikus jelenetes díszítéssel.
1900-as évek.
Kikiáltási ár: 12.000 Ft
SÜTEMÉNYES TÁLCA
137. tétel
SÜTEMÉNYES TÁLCA
Hollóházi porcelán, aranyozott és színesen festett virág- és lepkemintás díszítéssel.
Méret: 39x17,5 cm
Kikiáltási ár: 2.800 Ft
KOMPÓTOS KÉSZLET
138. tétel
KOMPÓTOS KÉSZLET
Hollóházi porcelán, 6 személyes, 7 db-os.
Kikiáltási ár: 4.200 Ft
KOMPÓTOS KÉSZLET
139. tétel
KOMPÓTOS KÉSZLET
Zsolnay porcelán, 6 személyes, 7 db-os, aranyozott és színes virág- és lepkemintás díszítéssel.
Kikiáltási ár: 14.000 Ft
ÉTKÉSZLET
140. tétel
ÉTKÉSZLET
24 db-os, 6 darab lapostányér,6 darab mélytányér ,6 db süteményes tányér, 6 db kiegészítő, aranyozott és virágmintás díszítéssel.
Kikiáltási ár: 8.500 Ft
SÜTEMÉNYES KÉSZLET
141. tétel
SÜTEMÉNYES KÉSZLET
1900-as évek.
Kikiáltási ár: 6.500 Ft
KÁVÉSKÉSZLET
142. tétel
KÁVÉSKÉSZLET
Hollóházi porcelán, 6 személyes, 15 db-os, kék alapon aranyozott díszítéssel.
Kikiáltási ár: 4.800 Ft
ÉTKÉSZLET
143. tétel
ÉTKÉSZLET
Német, Echt Kobalt porcelán, 6 személyes, 23 db-os, leveses tál, 6 db mélytányér, 6 db lapos tányér, 6 db süteményes tányér, 4 db kiegészítő, kék alapon színes virágmintás és dúsan aranyozott díszítéssel.
Kikiáltási ár: 15.000 Ft
KÁVÉSKÉSZLET TÁLCÁVAL
144. tétel
KÁVÉSKÉSZLET TÁLCÁVAL
Czechoslovakia porcelán, 6 személyes, 15 db-os, középen romantikus jelenetes díszítéssel.
1900-as évek.
1 db csésze füle ragasztott.
Kikiáltási ár: 18.000 Ft
TEÁSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
145. tétel
TEÁSCSÉSZE TÁNYÉRRAL
Czechoslovakia porcelán, 6 személyes, 12 db-os, középen romantikus jelenetes díszítéssel.
1900-as évek.
Kikiáltási ár: 9.000 Ft
HANGULAT
146. tétel
HANGULAT
Zsolnay porcelánfajansz, art deco stílus, piros mázzal.
Tervezte: Török János.
1960-as évek.
Magasság: 13,5 cm
Reprodukálva: Kovács Orsolya: Zsolnay Modern (Magánkiadás, Pécs, 2020), 126. old.
Kikiáltási ár: 18.000 Ft
CSÓNAK TÁL
147. tétel
CSÓNAK TÁL
Tervezte: Zumpfe Klára
Jelzett: arannyal, ZSOLNAY PÉCS öttorony.
1960-as évek.
Méret: 40x8,5 cm
Reprodukálva: Kovács Orsolya: Zsolnay Modern (Magánkiadás, Pécs, 2020), 131. old.
Kikiáltási ár: 18.000 Ft
NYUGALOM
148. tétel
NYUGALOM
Tervezte: Török János
1960-as évek.
Méret: 12,5x14x7 cm
Reprodukálva: Kovács Orsolya: Zsolnay Modern (Magánkiadás, Pécs, 2020), 124. old.
Kikiáltási ár: 16.000 Ft
149. tétel
Zsolnay porcelán, aranyozott és színesen festett virágmintás díszítéssel.
Magasság: 13 cm
Kikiáltási ár: 3.200 Ft
226 tétel