61. Festmény- és műtárgyárverés

2019. október 5.

203 tétel
SZTELEK NORBERT  (1884-1956) - Nagybányai templomok
1. tétel
40x50 cm, pasztell, papír
jel. b. l. Sztelek Norbert
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
BALLA BÉLA  (1882-1965) - Virágoskert
2. tétel
27,5x35,5 cm, olaj, karton
Ho. a művész címkéjével
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
P. KOVÁTS FERENC  (1911-1983) - Nagybányai táj télen
3. tétel
50x33,5 cm, olaj, vászon
jel. j. l. P. Kováts Ferenc és ho. Festette: P. Kováts Ferenc
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
RUBOVICS MÁRK  (1867-1947) - Hullámzó Balaton
4. tétel
35x50 cm, olaj, fa
jel. j. l. – Rubovics. M –
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
KÁRPÁTHY JENŐ  (1870-1950) - Sziklás tengerpart
5. tétel
28x35 cm, olaj, fa
jel. j. l. Kárpáthy Jenő
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
CZENCZ JÁNOS  (1885-1960) - Pihenés a Véndunánál
6. tétel
62x48 cm, olaj, karton
jel. b. l. Czencz J. 930.
Reprodukálva: Czencz János (Czencz János Festőművész Alapítvány, Szekszárd, 2012), 115. old.
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
MAGYAR MANNHEIMER GUSZTÁV  (1859-1937) - Nyári táj
7. tétel
45,5x55 cm, olaj, vászon
jel. j. l. magyarmannheimerg
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
ZELLER MIHÁLY  (1859-1915) - Alkonyat
8. tétel
21x32 cm, olaj, fa
jel. b. l. Zeller
Kikiáltási ár: 32.000 Ft
OLGYAI VIKTOR  (1870-1929) - Téli erdő
9. tétel
51x70 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Olgyai Viktor
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
DIETRICH ADOLF  (1869-1953) - Vihar a Quarneroban
10. tétel
44x33,5 cm, olaj, karton
jel. b. l. Dietrich A
Kikiáltási ár: 48.000 Ft
ILLENCZ LIPÓT  (1882-1950) - Asztali csendélet
11. tétel
81x71 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Illencz 1941
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
MAGYAR MANNHEIMER GUSZTÁV  (1859-1937) - Heverésző nő
12. tétel
16x23,5 cm, olaj, fa
jel. b. l. magyarmannheimerg
Szerepelt a Magyar Studio II. au. 1614. t. (Budapest)
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
CZENCZ JÁNOS  (1885-1960) - Álom
13. tétel
100x124 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Czencz J.
Reprodukálva: Czencz János (Czencz János Festőművész Alapítvány, Szekszárd, 2012), 117. old.
Kikiáltási ár: 360.000 Ft
RUDNAY GYULA  (1878-1957) - Szántás (Bábonyi táj)
14. tétel
16x22 cm, akvarell, karton
jel. b. l. Rudnay Gy és j. l. 1945
Ho. MNG bírálat 702/59
Szerepelt a BÁV 68. au. 199. t. (1985. dec.)
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
DEÁK-ÉBNER LAJOS  (1850-1934) - Szolnoki vásár
15. tétel
13x19 cm, vegyestechnika, papír
jel. b. l. Deák Ébner L
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
PÁLL LAJOS  (1938-2012) - Erdélyi táj
16. tétel
60x45 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Páll 1983
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
DOLÁNYI BENCZÚR IDA  (1876-1970) - Pünkösdirózsák enteriőrben, 1938
17. tétel
80x60 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Dolányi B. Ida 1938.
Kikiáltási ár: 260.000 Ft
SCHÉNER MIHÁLY  (1923-2009) - Virágok
18. tétel
60x80 cm, olaj, farost
jel. b. f. Schéner
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
MAGHY ZOLTÁN  (1903-1999) - Balaton-parti naplemente
19. tétel
40x58 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Maghy Z. 63.
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
HALÁPY JÁNOS  (1893-1960) - Virágcsendélet (Peoniák)
20. tétel
97,5x82 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Halápy J.
Kikiáltási ár: 170.000 Ft
BÖHM LIPÓT  (1916-1995) - Virágcsendélet kék vázában
21. tétel
60x80 cm, olaj, farost
jel. j. l. POLDI
Kikiáltási ár: 36.000 Ft
MÁCSAI ISTVÁN  (1922-2005) - Őszi csendélet
22. tétel
40x60 cm, olaj, farost
jel. j. l. mácsai
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
SASSY ATTILA  (1880-1967) - Falusi utca
23. tétel
80x90 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Sassy 1966
Szerepelt a BÁV 85. au. 143. t. (1991. szept.)
Kikiáltási ár: 160.000 Ft
EZÜST GYÖRGY  (1935-2017) - Vízparton
24. tétel
60,5x77,5 cm, olaj, farost
jel. j. l. Ezüst.
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
HOLLÓ LÁSZLÓ  (1887-1976) - Gyermek arckép
25. tétel
77x58 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Sanyikának Holló L. 1959. V. 7.
Kiállítva: A Déri Múzeum Barátainak Köre 1962. július 1-29. között rendezett kiállításán; kat. sz. 55.
Kikiáltási ár: 240.000 Ft
TORNYAI JÁNOS  (1869-1936) - Távoli fák
26. tétel
30x41 cm, olaj, karton
jel. b. l. Tornyai
Kiállítva: REÖK (Regionális Összművészeti Központ, Szeged), Tornyai Emlékkiállítás – Válogatás Tornyai János festőművész életművéből kiállítás, 2013.
Kikiáltási ár: 120.000 Ft
KOTÁSZ KÁROLY  (1872-1941) - Nyári munka
27. tétel
49x40 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Kotász K
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
JÁRITZ JÓZSA  (1893-1986) - Mediterrán táj
28. tétel
43,5x37 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Járitz
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
MÁRFFY ÖDÖN  (1878-1959) - Tavaszi csokor
29. tétel
59x50 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Márffy Ödön
Kikiáltási ár: 1.200.000 Ft
CORINI MARGIT  (1897-1982) - Kikötő
30. tétel
45,5x55 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Corini
Kikiáltási ár: 360.000 Ft
KUNFFY LAJOS  (1869-1962) - Somogytúr
31. tétel
16x20 cm, olaj, fa
jel. j. l. Kunffy
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
SASSY ATTILA  (1880-1967) - Görömböly-Tapolcafürdői tavi tájkép, 1942
32. tétel
13x15 cm, olaj, karton
jel. b. l. Sassy
Ho. a művész saját kezű feljegyzésével és ajándékozási feliratával
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
TÓTH MENYHÉRT  (1904-1980) - Portré
33. tétel
43x31 cm, olaj, karton
jel. b. l. TM
Kikiáltási ár: 380.000 Ft
PEKÁRY ISTVÁN  (1905-1981) - Mesetáj lovasokkal
34. tétel
16x25 cm, vegyestechnika, papír
jel. j. l. Pekáry
Kikiáltási ár: 190.000 Ft
EF. ZÁMBÓ ISTVÁN  (1950- )- Gyógyuló ikon – Ikon két szívvel
35. tétel
27x27 cm, vegyestechnika, fa
jel. b. l. ef zámbó I. és j. l. 20EFZ05
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
SZÁSZ ENDRE  (1926-2003) - Öreg fa, 1967
36. tétel
48x51 cm, olaj, füstarany, fotópapír
jel. j. l. Szász Endre 1967 és ajándékozási felirat, Darvas Ivánnak a kiállításom remek megnyitásából baráti szívvel Szász Bandi
Kiállítva: Szász Endre grafikusművész kiállítása (Dürer Terem, Budapest, 1967)
Kikiáltási ár: 360.000 Ft
MOLNÁR-C. PÁL  (1894-1981) - Itáliai táj
37. tétel
25,5x37 cm, olaj, farost
jel. j. l. MCP
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
P. BAK JÁNOS  (1913-1981) - Viharos Balaton
38. tétel
20x30 cm, olaj, fa
jel. b. l. P. Bak
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
FÉNYES ADOLF  (1867-1945) - Falusi utca, 1903 körül
39. tétel
40,5x51 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Fényes A
Ho. MNG bírálat 2016/971
Szerepelt a BÁV 28. au. 76. t. (1972. szept.)
Kikiáltási ár: 650.000 Ft
NAGY OSZKÁR  (1883-1965) - Nagybányai utca, 1931
40. tétel
66,5x96,5 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Nagy-Oszkár. 931.
Kikiáltási ár: 950.000 Ft
KOLOZSVÁRY JELZÉSSEL (1900 körül)  - Lovát fékező
41. tétel
Bronz kisplasztika márványtalpon.
Jelzett: talapzaton oldalt, Kolozsváry
Méret: 27,5x27x13 cm
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
BARÓTHY ÁDÁM (1945- ) - Táncosnő
42. tétel
Jelzett: talapzaton, Barothy
Magasság: 35 cm
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
MELOCCO MIKLÓS (1935- ) - Pihenő nő
43. tétel
Bronz falikép.
Jelzett: balra lent, MM
Méret: 33,5x25,5 cm
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
OLCSAI-KISS ZOLTÁN (1895-1981) - Don Quijote
44. tétel
Bronz plakett.
Jelzett: oldalt, Olcsai-Kiss Z.
Átmérő: 15,5 cm
Kikiáltási ár: 24.000 Ft
MAUGSCH GYULA (1882-1946) - Éva
45. tétel
Jelzett: talapzaton, Maugsch 1925
Magasság: 24 cm
Kikiáltási ár: 26.000 Ft
MAUGSCH GYULA (1882-1946) - Női akt
46. tétel
Jelzett: talapzaton hátul, MAUGSCH
Magasság: 40 cm
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
R. KISS LENKE (1926-2000) - Anya gyermekével
47. tétel
Jelzett: hátul, KL 1
Méret: 21x24x14 cm
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
JANZER FRIGYES (1939- ) - Szerelmespár
48. tétel
Bronz kisplasztika kőtalpon.
Magasság: 38 cm
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
IFJ. VASTAGH GYÖRGY (1868-1946) - Hopi
49. tétel
Bronz kisplasztika.
Jelzett: talapzaton, ifj. Vastagh György 1896 és BESCHORNER BUDAPEST.
Méret: 20x20x14 cm
Kikiáltási ár: 160.000 Ft
BORSOS MIKLÓS (1906-1990) - Primavera
50. tétel
Jelzett: talapzaton hátul, BM.
Magasság: 20 cm
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
FEKETE JÓZSEF (1903-1979) - A csók
51. tétel
Bronz kisplasztika.
Jelzett: oldalt, Fekete József
Magasság: 40 cm
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
FADRUSZ JÁNOS (1858-1903) - Farkasokkal viaskodó Toldi
52. tétel
Bronz szobor.
Jelzett: talapzaton, Fadrusz János
Magasság: 86 cm

Pályája:

Fadrusz János 1858. szeptember 2-án született Pozsonyban. Szülei egyszerű emberek voltak, édesapja, id. Fadrusz János Morvaországból bevándorolt gazdálkodó volt, aki egy helybeli vincellér lányát, Ebinger Terézt vette feleségül. János a házaspár első gyermekeként jött a világra. Szülővárosának utcáit járva sokszor megcsodálta az épületek szobordíszítéseit, nemkülönben Dornernek a Szent Márton dóm főoltárát díszítő lovasszobrát és elhatározta, hogy egykor majd ő is ilyen remekműveket fog alkotni. Szülei azonban nem rendelkeztek megfelelő anyagiakkal ahhoz, hogy magas színvonalon taníttassák. Fadrusz tehát ügyességét kamatoztatva fából különféle használati tárgyakat kezdett faragni, kezdetben otthon, majd 1875-től egy zayugróci fafaragóműhelyben dolgozott. Gipszszobrok készítésével próbálkozott és 1883-ban egyik ilyen munkáját bemutatta a pozsonyi Hummel szoboralap javára rendezett kiállításon. Műve itt tűnt fel Tilgner Viktornak, a bécsi akadémia szobrásztanárának, aki rögtön felismerte az ifjú tehetségét. Tilgner elismerő szavainak hamar híre ment a városban és ennek nyomán a pozsonyi Takarékpénztár vezetősége úgy döntött, hogy ösztöndíjjal támogatja Fadrusz taníttatását, de kikötötte, hogy Tilgner műtermében kell tanulnia. Fadrusz 1886-ban utazott Bécsbe és már az első időszakban kivívta mestere elismerését. Bécsben fejlődött ki személyisége, itt a német környezetben vált szenvedélyes hazafivá is, akit megragadott a múlt nagy magyarjainak személyisége és az rányomta bélyegét későbbi művészetére is. Itt ismerte meg feleségét, Deréky Annát (1872-1950), aki az életben hű társa, művészetében pedig értő kritikusa volt. Fadrusz 1891-ben elkészítette vizsgamunkáját, melyhez a kereszten függő korpusz témáját érezte megfelelőnek. Mikor modelljei már nem bírták, magát kötöztette keresztre, hogy tanulmányozhassa a szenvedő emberi test anatómiáját és minden részletét. A feszület az 1892-93. évi Országos Képzőművészeti Kiállításon a Műcsarnok fő helyén a bejárattal szemben kapott helyet és a látogatók csodájára jártak. A mű, amely a kiállítás nagydíját kapta mind a szakma, mind a műkedvelők körében egy csapásra ismertté tette. A mű annyira kedvelt lett, hogy másolatai az ország különböző részeibe kerültek, jutott belőle Pozsonyba, Budapestre, Szegedre, Gödöllőre, de még az angliai Exeterbe is. Végül ennek bronz másolata került később a művész sírja fölé is a Kerepesi temetőben.

Farkasokkal viaskodó Toldi

A Budai Tornaegylet megbízásából sportvándordíjnak mintázta 1901-ben "A farkasokkal viaskodó Toldi" című szobrát, Arany Toldija nyomán. A Hellmer nagyvonalú monumentalitásával rokon fadruszi életmű epikus realizmusa, robosztus ereje kiválóan érvényre jut ebben a szoborban. A Nemzeti Sport 1907-es cikke írta: „Áldozócsütörtökön dőlt el Fadrusz János halhatatlan mesterünk remekművének sorsa. A mester tiszta emléke ezt a szobrot tehetné a magyar tornászat legszebb és haladást előidéző küzdelmeinek tárgyává.” Valójában a kezdeményezést övező viták miatt a verseny évekig méltatlanul csekély érdeklődés mellett zajlott, majd végleg kifulladt (nem összekeverendő a trófea a Toldi Géza ferencvárosi csatár által 1973-ban alapított és az év legjobb FTC-játékosának felajánlott Toldi-vándordíjjal). A Nemzeti Múzeumban rendezett, 1926-os országos sportkiállításon is bemutatott Fadrusz-szobor modellje Zsingor Mihály, a 19. század ismert sportembere, a BBTE művezetője, tekintélyes tornatanár volt.

Felhasznált Irodalom:
Fadrusz János - Magyar életrajzi lexikon
Fadrusz János - Művészet (szerkesztette Lyka Károly)
Nemzeti Sport (1907.)
Kikiáltási ár: 1.100.000 Ft
HOLLÓ LÁSZLÓ  (1887-1976) - Hazatérők
53. tétel
50x65 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Holló L 1972 I 15.
Kikiáltási ár: 220.000 Ft
HOLLÓ LÁSZLÓ  (1887-1976) - Kardvirágos csendélet
54. tétel
100x58 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Holló L. 1966 VII. 21.
Kikiáltási ár: 260.000 Ft
TELEPY KÁROLY  (1828-1906) - Tájkép várrommal
55. tétel
62x100,5 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Telepy K.
Szerepelt a BÁV 32. au. 316. t. (1973. dec.)
Kikiáltási ár: 550.000 Ft
SZEMLÉR MIHÁLY  (1833-1904) - Mulatozók
56. tétel
45x34,5 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Szemlér M. 1880.
Kikiáltási ár: 260.000 Ft
HÁRY GYULA  (1864-1946) - Vajdahunyad vára
57. tétel
25x20 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Bpest – Háry Gy
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
K. SPÁNYI BÉLA  (1852-1914) - Mocsaras táj
58. tétel
25x46 cm, olaj, vászon
jel. b. l. K. Spányi B.
Kikiáltási ár: 180.000 Ft
HÁRY GYULA  (1864-1946) - Amszterdam
59. tétel
34,5x41 cm, olaj, fa
jel. j. l. Amsterdam – Háry.
Kikiáltási ár: 190.000 Ft
ERNST NOWAK  (1851-1919) - Pipázó férfi portréja
60. tétel
26x21 cm, olaj, fa
jel. j. f. Ernst Nowak
Kikiáltási ár: 240.000 Ft
LOTZ KÁROLY  (1833-1904) - Pihenő juhászok
61. tétel
20x30 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Lotz
MNG bírálat 8052/1992
Kikiáltási ár: 1.300.000 Ft
GARABUCZY ÁGNES  (1936- ) - Leány kalitkával
62. tétel
80x65 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Garabuczy
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
FELUGOSSY LÁSZLÓ  (1947- ) - Akt és maszk, 2010
63. tétel
67x53 cm, akril, papír
jel. b. l. feLL Akt és maszk 2010.
Kikiáltási ár: 160.000 Ft
CZENE BÉLA  (1911-1999) - Budapesti körkép, 1973
64. tétel
108x120 cm, olaj, farost
jel. j. l. Czene Béla. 1973.

Amikor Szőnyi István 1948-ban zebegényi polgárokkal népesítette be, a budapesti Belvárosi Nagyboldogasszony r. k. plébániatemplom számára festett oltárképtervét, talán nem gondolta, hogy két, gyökeresen eltérő világ határán alkot. 1948 volt az a háború utáni év, melyet a "fordulat éve"-ként emleget a történetírás, s amely sok egyéb mellett az egyház és az állam tökéletes szétválását is eredményezte. Szőnyi oltárképét végül nem fogadták el – a megrendelést Molnár C. Pál kapta –, de elképzelt művének gyönyörű temperavázlata ma a zebegényi Szőnyi Múzeumban látható. Szőnyi a középkori szárnyasoltárok kompozíciós sémáját alkalmazta, a kiemelt középkép és az azt közrefogó kisebb jelenetek együttes alkalmazásával.
Czene Béla is hasonló megoldást választott, amikor az 1970-es évek közepi magyar valóságot bemutató, összefoglaló szándékú főművét megfestette. Profán, polgári "oltárképének" középső, legnagyobb méretű képtábláján az egyik legjellegzetesebb budapesti (nagyvárosi) életképet jelenítette meg, az utcán ácsorgó, sétáló, siető, sodródó, nézelődő tömeget. A jellegzetes hetvenes évekbeli divat szerint öltözött emberek csoportképét, kétoldalról és alulról kisebb, önálló kompozíciók övezik. Czene összesen tíz képpel vette körül a főképet, melyeken a nagyvárosi lét jellemző részleteit mutatta be. A buszon utazó vagy épp arra várakozó, a Duna-parton nézelődő, presszóban beszélgető, zenés-táncos helyen avagy focimeccsen önfeledten szórakozó emberek ábrázolásai, a nagyvárosi lét jellemző pillanataiba engednek betekintést. E szórakozások között feltűnik a vasárnapi családi kirakat nézegetés, mára teljesen eltűnt szokásának bemutatása is.
Czene Béla művészi pályája mestere, Rudnay Gyula irányításával kezdődött 1930-ban. A Képzőművészeti Főiskolán ismerkedett meg a szintén ekkor pályakezdő Hikádi Erzsébettel, későbbi feleségével is. A kimagasló tehetségű ifjú már főiskolásként kiállító művésszé vált és 1938-ban első gyűjteményes bemutatkozására is sor került a budapesti "Műterem" galériában, ahol testvérével Apátfalvi Czene Jánossal és Hikádi Erzsébettel közösen állította ki, javarészt az antik és a reneszánsz művészet által ihletett festményeit. Czene szintén 1938-ban képviselhette hazáját a Velencei Biennálé magyar szekciójában is, mely művészi és társadalmi elismertségének egyre magasabb fokát jelzi. Művészi pályája a kezdetektől fogva egyenes vonalú és töretlen volt. Pipics Zoltán 1944-ben megjelent Száz magyar festő című életrajzgyűjteményében, így mutatta be Czene aktuális művészetét: "Gobelinszerűen megoldott, lágy pasztellszínekben hangolt, erősen vonalas és finomrajzú történelmi kompozíciókat, allegóriákat és újabban dekoratív felfogású, a puszta hasonlóságnál magasabb művésziséget kereső arcképeket fest a legszívesebben." Ezt a vonalat technikában és stílusban a művész a továbbiakban is megtartotta és folyamatosan fejlesztette.
Az idők során a konkrét klasszikus példáktól való eltávolodásának okairól így vallott néhány évtizeddel később: "Persze az életet, az embert már sok-sok évezreden át festették, mintázták, különböző korok képzőművészei. Mindent elmondtak már, amit képzőművészetileg lehetett, és olyan jól, hogy azt felülmúlni úgysem lehet. Ez igaz, de a mai valóságról, a mai emberről semmit sem mondtak. Ez a mai művész feladata, azoké, akiknek erről van mondanivalójuk." Czenének pedig rengeteg mondanivalója volt a saját koráról, melyben élt és alkotott. Aktok, portrék, tájképek, nagyvárosi utcai jelenetek sorakoznak vásznain és kartonjain, hitelesen közvetítve egy korszakot, mely bár letűnt, de a nyomaival még ma is lépten-nyomon találkozhatunk.
"Képeim legnagyobbrészt emberábrázolások, emberek, cselekvések közben, egyének, típusok megfogalmazásai. Mégis, ha visszagondolok a képeket kiváltó vizuális emóciókra, akkor igen furcsa eredményre jutok. Az élmény a legkülönbözőbb forrásokból fakad. Egy alkony különös színhangulata, a napsütés színfokozó tüze, egy idegen város idegen színvilága éppúgy lehet a kép alapélménye, mint két-három egymás mellé került színfolt a palettán, vagy az állvány és festőköpeny rajza a falon. Ritkán fordul elő, hogy a vizuális élmény nagyjából fedi azt, ami a képen van. A legtöbb esetben sokkal küzdelmesebb, komplikáltabb feladat, hogy a képfelületen necsak újra éljen, hanem a néző számára is átélhetővé tegyem azt, amit megismerni véltem az ember- és a világ kapcsolatából." – vezette be az érdeklődőket alkotói titkaiba, 1967-ben megfogalmazott művészi hitvallásával az ekkorra már igazi mesterré érett festőművész.

Rum Attila
Kikiáltási ár: 950.000 Ft
KOKAS IGNÁC  (1926-2009) - Téli alkony, 1973
65. tétel
60x80 cm, olaj, plextol, kasírozott vászon
jel. j. l. Kokas I.
Ho. a művész saját kezű feljegyzésével
Kikiáltási ár: 190.000 Ft
VÁLI DEZSŐ  (1942- ) - Műterem, váza
66. tétel
60x60 cm, olaj, farost
jel. j. l. Váli D 14
Ho. a művész igazoló címkéje és életmű kat. sz.: A/14/26
Kikiáltási ár: 280.000 Ft
MARKÓ ERZSÉBET  (1947- ) - Tavaszi szél
67. tétel
70x90 cm, olaj, farost
jel. j. l. Markó
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
KORGA GYÖRGY  (1935-2002) - A nagy ikebana
68. tétel
69,5x49,5 cm, vegyestechnika, farost
jel. j. l. Korga
Kikiáltási ár: 110.000 Ft
BAKKY SÁNDOR  (1920-1965) - Balatonfüredi sétány (Tagore sétány)
69. tétel
60x80 cm, olaj, farost
jel. j. l. Bakky S 963
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
KLIE ZOLTÁN  (1897-1992) - Budai Vár
70. tétel
50x60 cm, olaj, farost
jel. j. l. Klie
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
DUSCHANEK JÁNOS  (1947-2013) - Hotel Minerva
71. tétel
60x60 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Duschanek 80
Kikiáltási ár: 220.000 Ft
GALAMBOS TAMÁS  (1939- ) - Jónás, 1967
72. tétel
50x60 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Galambos. T. 67.
Ho. kiállítási címke, Galleria d’Arte Moderna Viotti, Torino (1968. június), kat. sz. 7173.
Kikiáltási ár: 280.000 Ft
BORNEMISZA LÁSZLÓ  (1910-1995) - Mediterrán városkép VIII.
73. tétel
60,5x80 cm, olaj, farost
jel. b. l. Bornemisza
Szerepelt a BÁV 59. au. 406. t. (2011. nov.)
Kikiáltási ár: 240.000 Ft
INCZE FERENC  (1910-1988) - Fényben, (Múzsa)
74. tétel
39,5x59,5 cm, olaj, vászon
jel. j. f. Inczeferenc 1975.
Kikiáltási ár: 46.000 Ft
BIAI-FÖGLEIN ISTVÁN  (1905-1974) - Virágcsendélet
75. tétel
61x50 cm, olaj, farost
jel. j. f. Biai
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
SZABÓ ZOLTÁN  (1929-2014) - Asztali csendélet
76. tétel
41,5x55,5 cm, olaj, farost
jel. b. f. Szabó Z. 68 és b. l. Szabó Z.
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
BALÁZS JÁNOS  (1905-1977) - Napisten
77. tétel
50x69 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Balázs János.
Kiállítva és reprodukálva: Magyar Naiv Művészek Múzeumának Kiadványai 4. Bács-Kiskun megyei Múzeumigazgatóság
Balázs János (1905-1977)
Naiv festők kiállítása, Kecskemét, 1977. Művek jegyzékében 21. t.
Kikiáltási ár: 1.100.000 Ft
FELUGOSSY LÁSZLÓ  (1947- ) - Tegnapi ikon, 2009
78. tétel
100x69 cm, olaj, karton
jel. j. l. feLL ’09.
Kikiáltási ár: 220.000 Ft
XANTUS GYULA  (1919-1993) - Itáliai emlék (Velence)
79. tétel
44x70 cm, olaj, farost
jel. j. l. XGy 65
Kikiáltási ár: 75.000 Ft
MOLNÁR BÉLA  (1904-1971) - Buda
80. tétel
26x67 cm, vegyestechnika, papír
jel. j. l. Molnár Béla 947
Kikiáltási ár: 28.000 Ft
CSAPEK KÁROLY  (1904-1976) - Dombos táj házakkal
81. tétel
45x60 cm, akvarell, papír
jel. j. l. Csapek
Kikiáltási ár: 170.000 Ft
GLATZ OSZKÁR  (1872-1958) - A lecke
82. tétel
70,5x54,5 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Glatz 1937
Kikiáltási ár: 650.000 Ft
BENYOVSZKY ISTVÁN  (1898-1969) - Lovas huszárok
83. tétel
60x80 cm, olaj, fa
jel. j. l. Benyovszky
Kikiáltási ár: 130.000 Ft
PATAKY LÁSZLÓ  (1857-1912) - Pihenő lovak
84. tétel
63x113 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Pataky L.
Kikiáltási ár: 550.000 Ft
GY. RIBA JÁNOS  (1905-1973) - Szánkózók
85. tétel
40x49,5 cm, olaj, karton
jel. j. l. Gy. Riba J. 1947.
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
UJVÁRY IGNÁC  (1860-1927) - Tavaszi virágzás
86. tétel
100x140 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Ujváry I. 1916.
Kikiáltási ár: 260.000 Ft
NYILASY SÁNDOR  (1873-1934) - Vasárnap délelőtt
87. tétel
25,5x30 cm, olaj, fa
jel. b. l. Nyilasy
Kikiáltási ár: 65.000 Ft
MAGYAR MANNHEIMER GUSZTÁV  (1859-1937) - Fürdőző gyerekek
88. tétel
65,5x88 cm, olaj, vászon
jel. j. l. magyarmannheimergusztáv
Kikiáltási ár: 220.000 Ft
BERKES ANTAL  (1874-1938) - Nagyvárosi utca télen
89. tétel
60x79,5 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Berkes A.
Kikiáltási ár: 220.000 Ft
NEOGRÁDY ANTAL  (1861-1942) - Nyári idill
90. tétel
57x100 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Neogrády A.
Kikiáltási ár: 260.000 Ft
NÁRAY AURÉL  (1883-1948) - Lányportré
91. tétel
33x28,5 cm, olaj, fa
jel. b. f. Náray A
Kikiáltási ár: 44.000 Ft
HÁRY GYULA  (1864-1946) - Villa Pamphili Doria (Róma)
92. tétel
76x108,5 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Villa Pamphili Doria Roma Háry Gy.
Ho. kiállítási címke
Kikiáltási ár: 320.000 Ft
BIAI-FÖGLEIN ISTVÁN  (1905-1974) - Cirkuszban (Műlovarnő)
93. tétel
30x44 cm, akvarell, papír
jel. j. l. Biai
Kikiáltási ár: 55.000 Ft
PESKE GÉZA  (1859-1934) - Kislány nyuszikkal
94. tétel
130x83 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Peske Géza.
Kikiáltási ár: 380.000 Ft
IFJ. VASTAGH GYÖRGY  (1868-1946) - Tigris
95. tétel
43,5x60 cm, vegyestechnika, papír
jel. j. l. ifj. Vastagh György Budapest 1924
Kikiáltási ár: 85.000 Ft
HERMANN REISZ  (1865-1920) - Legelésző lovak
96. tétel
67,5x95 cm, olaj, vászon
jel. j. l. H. Reisz.
Kikiáltási ár: 140.000 Ft
MOLNÁR-C. PÁL  (1894-1981) - Itáliai táj alakokkal
97. tétel
60x75 cm, olaj, vászon
jel. b. l. MCP
Kikiáltási ár: 380.000 Ft
ÁCS FERENC  (1876-1949) - Akt tájban
98. tétel
119,5x87 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Ács F 1923
Kikiáltási ár: 280.000 Ft
UJVÁRY IGNÁC  (1860-1927) - Napfényes utca
99. tétel
37,5x55 cm, olaj, vászon
jel. b. l. Ujváry I.
Kikiáltási ár: 130.000 Ft
JUSZKÓ BÉLA  (1877-1969) - Miske, 1908  (Nyári táj)
100. tétel
45x64 cm, olaj, vászon
jel. j. l. Juszkó. 908. Miske
Kikiáltási ár: 95.000 Ft
203 tétel
© 2015 - 2019 Villás Galéria Villás Galéria - Minden jog fenntartva Adatvédelmi tájékoztató